منو اصلی
اخبار > برگزاری مانور شهرستانی زلزله به مناسبت روز ملی ایمنی در برابر زلزله


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومي بيمارستان قائم(عج)

برگزاری مانور شهرستانی زلزله به مناسبت روز ملی ایمنی در برابر زلزله

 

 

 

 

در این مانور که با مشارکت کلیه دستگاه های اجرایی شهرستان انجام گردید، دانشکده علوم پزشکی اسدآباد در کلیه سطوح و بخش های مرتبط، خدماتی به افراد متاثر از زلزله ارائه دادند.

در گام اول EOC دانشکده پس از اطلاع از زلزله به کلیه واحدها اعلام آماده باش نمود و تیم های عملیاتی فوریت های پزشکی به منطقه زلزله زده اعزام گردیدند.

پس از ورود تیم های فوریت پزشکی، تریاژ در صحنه مصدومین انجام گردید و کلیه مصدومین به بیمارستان قائم(عج) اعزام گردیدند.

همچنین تیم های واکنش سریع معاونت بهداشتی دانشکده در قالب تیم های مبارزه با بیماری ها، بهداشت محیط، بهداشت خانواده و بهداشت روان به منطقه زلزله زده اعزام گردیدند که معاونت محترم بهداشتی دانشکده و مسئول بحران مرکز بهداشت شهرستان اسدآباد نیز از فعالان و حاضرین در این مانور بودند.

هم زمان با اعلام آماده باش در بیمارستان قائم(عج)، چارت مدیریت بحران در بیمارستان فعال گردید و پس از رسیدن مصدومین به بیمارستان، تریاژ ثانویه و ارائه خدمات به مصدومین انجام گردید و پس از پایداری شرایط مصدومین و تعیین تکلیف کلیه مصدومین، پایان عملیات مدیریت بحران اعلام شد.

شايان ذكراست درشرايط بحران خدمات رساني عادي اورژانس به بيماران باتلاش پزشكان وهمكاران محترم همچنان ادامه داشت.

دکترشفيقيان رئیس بیمارستان در این خصوص اظهار داشت:
آمادگی لازم و افزایش ایمنی و کمک به افراد آسیب دیده در هنگام وقوع زلزله از مهمترین اهداف برگزاری این مانور می باشد. باتوجه به اینکه کشور ما در مسیر کمربند زلزله واقع شده است آمادگی کلیه افراد جامعه در هنگام وقوع حادثه از اهمیت بالایی برخوردار است.
در این مانور تمام سعی و تلاش ما براین بوده است که به محض وقوع زلزله، کلیه پرسنل آمادگی، خونسردی و آرامش و پناه گیری مناسب داشته باشند و سپس به مصدومان حادثه دیده کمک نمایند.
دکتر شفيقيان در پایان اظهارامیدواری کردند که هیچ وقت شاهد حوادث ناگوار نباشیم و آمادگی لازم در زمان وقوع حوادث را داشته باشم.


١٤:١٠ - 1396/10/05    /    شماره : ٥٧٥١٩    /    تعداد نمایش : ١٩٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

اوقات شرعی